Hakkımızda

CBD.com.tr olarak Türkiye’de CBD’nin tanıtılmasına, doğrusu ve yanlışlarına, bilimsel veriler eşliğinde paylaşılmasına büyük önem veriyoruz! Bu yüzden yapılan tüm paylaşımların doğruluğundan emin olmanız ve güven duymanız için çaba sarf ediyoruz.

Güvenilir kaynak bulmak zordur. Aradığınız bir konuya ilişkin olarak her yerde mutlaka bir görüş, bir yazı bulabilirsiniz. Ancak CBD.com.tr olarak amacımız yalnızca doğru bilgileri sizlere sunmak ve güven ortamı yaratmaktır.

Hem kendi iyiliğimiz hem sizin ve sevdiklerinizin, aradığınız konular hakkında daha sağlıklı kararlar verebilmeniz adına tüm bilgileri en anlaşılır bir hâlde sunuyoruz. Tüm karmaşık konuları en basit hâle getiriyor ve lüzumsuz jargonlardan uzak duruyoruz. Bu sayede herkes için anlaşılabilir konuların altına imzamızı atıyoruz.

Eğer siz de CBD’nin spesifik bir sağlık çözümleri veya genel sağlık konuları hakkında yalnızca bilimsel verilere dayalı bir içerik rehberi arıyorsanız CBD.com.tr sizler için burada! “Bilimin ışığında CBD” diyerek çıktığımız bu yolda, onlarca konuyu, farklı bakış açıları altında ele alıyor ve objektif olarak yayımlıyoruz. Bu bağlamda ele aldığımız tüm süreçler aşağıdaki gibidir:

Görev Tanımımız!

CBD’nin size sunabileceği sağlık ve zindelik ile ilgili merak ettiklerinize dair, en güvenilir haber kaynağınız olmak istiyoruz.

İçerik Oluşturma Sürecimiz

CBD.com.tr olarak sizlere en kaliteli içerikleri oluşturmaya kararlıyız! Bu bağlamda tüm yazarlarımız, yayımladıkları makalelerde kapsamlı, tarafsız ve dürüstlerdir.

Uzman Kadromuz ve İnceleme Sürecimiz

CBD.com.tr’de yer alan tüm içerikler, konusunda uzman editörler, araştırma uzmanları ve diğer katkıda bulunanlar tarafından oluşturulmaktadır. Süreç sonunda ise yalnızca doğruluğu kontrol edilmiş olan yazılar yayımlanmaktadır.

Yazar Kadromuz

CBD.com.tr yazarları, yayımlanacak tüm yazılarını potansiyel sağlık ve zindelik konularına göre ele almaktadır. Yazarlarımızı ise konularındaki uzmanlığa ve ilgili iş deneyimlerine göre ekibe dâhil edilmektedir. Tüm yazarlarımız ayrıca araştırma ve kaynak bulma konusunda eğitimden geçirilmekte ve düzenli geri bildirimler ile kendilerini sürekli olarak geliştirmektedir.

Referanslarımız, Kaynaklarımız ve alıntılarımız

CBD.com.tr olarak ilgili makalelerimizi yalnızca hakemli araştırmalardan, akademik araştırma kurumlarından, devlet kurumlarından ve tıbbi derneklerden kaynak göstererek işlemekteyiz. Yazılacak her makale konusu önce derinlemesine araştırılır. Ardından kaynaklar, yetkili ve objektif olduklarından emin olunduktan sonra işleme alınır. Tüm yazılarda bilimsel referanslara ve istatistiklere yer verilir. Ayrıca birincil kaynaklar da her makalenin içinde bağlantılı link olarak yer almaktadır.

Güncel Olmak

Uzman kadromuz CBD’nin sürekli olarak sağlık ve zindelik hakkında çıkan yeni haberlerini araştırmaktadır. Bu sayede de en güncel haberlerle sizleri bilgilendirmeye özen gösteriyoruz. Yayımlanacak makaleler için belirlediğimiz bir takım kurallarımız vardır. Bu kurallara göre bir okuyucu;

  • içeriğimizle ilgili yanlış,
  • güncel olmayan,
  • net olmayan,
  • çelişkili bilgilere sahip yazılar hakkında bir uyarıda bulunursa, CBD.com.tr olarak hemen harekete geçeriz.
  • Yazı işleri ve uzman kadromuz geri bildirimleri araştırırlar,
  • gerekli revizyonları belirler ve içeriğin güncellenmesini sağladıktan sonra yeniden yayımlarlar.

NOT: Eğer sizin de herhangi bir içeriğimiz hakkında sorunuz veya yorumunuz varsa lütfen bize bildiriniz.

Dilimiz

CBD.com.tr olarak biliyoruz ki bilim oldukça karışık bir dile sahiptir. Ancak herkesin bir makaleyi okuyup aynı sonucu anlayabilmesi için yazılarımızı sıcak, cana yakın ve anlaşılır tutmaya özen gösteriyoruz. Bilimsel verileri olabildiğince anlamlı hâle getirmeye dikkat ediyoruz.

Daha sağlıklı bir toplum oluşmasında kendimizi sorumluluk sahibi olarak görüyor, bu yüzden de sözlerimizi dikkatli seçiyoruz. Biliyoruz ki dil geliştikçe, biz de gelişiriz.

Önerilerinize Önem Veriyoruz!

CBD.com.tr olarak sayfamızda bulunduğunuz süre içerisinde size en iyi deneyimi sunmakta kararlıyız! Her gün kendimizi geliştirmeye ve daha iyisini yapmaya kararlıyız. Bu yüzden sizlerden de yardım almaktan gurur duyarız.

Sayfamız ve içeriklerimiz hakkında herhangi bir probleminiz veya yorumunuz varsa ya da yayımlanan bir makalenin güncelliğini yitirdiğini düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.