Çerezler ve İzleme Teknolojileri

Uygun izinlerle, Web Sitemizi iyileştirme mize, daha güvenli hâle getirmemize ve pazarlama faaliyetlerimize yardımcı olması amacıyla tarama deneyimlerinizi geliştiren, analiz eden tanımlama bilgileri (ve benzer teknolojileri) kullanıyoruz.

Çerezleri neden ve nasıl kullandığımıza dair detaylı bilgiler aşağıdadır.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

Hakkınızdaki kişisel bilgileri aşağıdaki amaçlarla bağlantılı olarak kullanıyoruz:

 • Hizmetlerimizi Geliştirmek: Topladığımız bilgileri, kullandığınız cihazınız en etkili şekilde hizmet vermesini sağlamak, içeriklerinizi kişiselleştirebilmeniz ve size önerilerde bulunabilmemiz için kullanıyoruz.
 • İşlemler:  Taleplerinize yanıt verebilmek için kişisel bilgilerinizi işliyor ve bunun için size onay gönderiyoruz.
 • Yeniden Hedefleme: Bilgileriniz, bizim veya üçüncü tarafların, web sitemizde ihtiyaçlarınıza dayalı olarak reklamlar sunulması için kullanılabilir.
 • Pazarlama: Elimizdeki bilgileri reklam sistemlerimizi iyileştirmek için kullanırız. Bu sayede size ilgi alanınıza bağlı olarak reklamlar gösteririz. Bu reklamların da etkinliğini ve erişimini ölçeriz. Kişisel bilgilerinizi, kullanıcılarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için diğer pazarlama ve araştırma faaliyetleri için kullanabiliriz. Sizlerle sadece yasalara bağlı kalarak doğrudan pazarlama amacıyla iletişim kuracağız. Eğer siz kişisel bilgilerinizi pazarlama, pazar araştırması veya doğrudan pazarlama amacıyla kullanmamızı isterseniz o zaman “Haklarınız” bölümünde belirtilen şekilde bir hak talebi göndererek iptal edebilirsiniz. İhtiyaç hâlinde ise yorumlar anonim hâle getirilebilir ve pazarlama materyallerinde kullanılabilir.
 • Analitik: Web Sitelerimize yaptığınız ziyaretlerin ayrıntılarını, size gönderdiğimiz bir e-postayla (“Kullanım Verileri”) saklayabilirsiniz. Bu e-posta isminiz gözükmez, sadece elektronik bir numara yer alır. Bu veriler, kullanıcılarımızın tercihleri ​​hakkında daha fazla bilgi edinmemize, web sitemizi ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize göre uyarlayabilmemize, site tasarımımız, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili sorunları ele almamıza ve geliştirmemize yardımcı olacaktır.
 • Sizinle İletişime Geçmek: Bilgileriniz, size pazarlama iletişimleri gönderebilmemiz, sizinle hizmetlerimiz hakkında iletişim kurabilmemiz, politikalarımız hakkında yapılan/yapılacak olan değişiklikleri bildirebilmemiz için kullanılacaktır. Ayrıca, bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, size yanıt verebilmemiz için de bilgileriniz kullanılacaktır. Uygulamalarımızda, yürüttüğümüz herhangi bir etkinlik veya promosyon varsa yine size bilgi sağlamak için anlık bildirimler göndeririz. Uygulamalar ayrıca kameranıza ve fotoğraflarınıza erişmek için izninizi isteyebilir. Artık bu tür iletişimleri almak istemiyorsanız veya başlangıçta uygulamanın kameranıza ve fotoğraflarınıza erişmesini kabul etmiyorsanız, bunlara erişimini durdurmak istiyorsanız eğer cihaz düzeyinde kapatabilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ NASIL VE NE ZAMAN PAYLAŞIYOR VEYA İFŞA EDİYORUZ?

 • Hizmetlerimizi Geliştirmek: Bilgileriniz, iyileştirme amacıyla reklam teknolojisi sağlayıcılarına, e-posta hizmet sağlayıcılarına, veri analizörlerine ve iş zekası sağlayıcıları gibi ticari faaliyetlerimize yardımcı olmak için bizim adımıza hizmet sağlayan üçüncü taraflarla paylaşılabilir. Bu şirketler ise kişisel bilgilerinizi yalnızca bize bu hizmetleri sağlamak için gerektiği gibi kullanma yetkisine sahiptirler. Başka amaçlarla kullanamazlar.
 • Üçüncü Taraf Pazarlama: Sitemize reklam verenlere, reklamlarını gören kişilerin cinsiyeti ve reklamlarının nasıl performans gösterdiğiyle ilgili raporlar sunabiliriz. Ancak sizi kişisel olarak tanımlayan bilgilerinizi (ad/soyad veya e-posta adresi gibi) bilgileri paylaşmayız. Bize izin verdiğiniz sürece bilgilerinizi (e-posta adresiniz dâhil) üçüncü şahıs iş ortaklarıyla paylaşarak sizi klinik araştırmalara kaydettirmek için kullanabiliriz. Bu durumlarda zaten paylaşılacak olan bilgilerinizle ve amaçla ilgili olarak detaylı bir bildirim alacaksınız. Bu tür bir paylaşım için her zaman önce onayınız alınacaktır. Kaydolmadığınız takdirde bilgileriniz bu amaçlar için paylaşılmayacaktır.
 • Üçüncü Taraf Hizmetleri: Sitemizde bir üçüncü taraf reklam ile etkileşimde bulunduğunuzda, içerik oluşturucu veya reklam veren, tıbbi bilgiler ve iletişim bilgileriniz dâhil olmak üzere gereken işlemleri tamamlamak için sizden bilgilerinizi isteyebilir.
 • Varlık Satışı: Alıcı ‘Gizlilik Politikası’ndaki şartlara uymayı kabul etmesi koşuluyla, ‘Kişisel Bilgilerinizin’ de içinde olduğu ortaklığa giriş yapacaktır. Bu yüzden bilgilerinizi diğer tarafa aktarabiliriz. Yasaların gerektirdiği durumlarda ‘Kişisel Bilgilerinizin’ aktarılmasını reddetme fırsatı da sizlere sunacağız.
 • Çevrimiçi Pazarlama: Yukarıda da açıklandığı gibi, ‘Kişisel Bilgilerinizi’ kullanıcılarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek, hizmetlerimizi geliştirmek, pazarlama ve pazar araştırması yürütülmesini sağlamak amacıyla kullanabiliriz. Uygun durumlarda da ifşa edebiliriz. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, sizinle yalnızca ilgili yasalar çerçevesinde doğrudan pazarlama amacıyla iletişim kuracağız. Kişisel Bilgilerinizi pazarlama, pazar araştırması veya doğrudan pazarlama amacıyla kullanmamızı istemediğiniz durumlarda iptal edebilirsiniz.
 • Toplu Veriler: Web sitesi kullanıcıları hakkında kişisel olmayan bilgileri kısıtlama olmaksızın ifşa edebiliriz. Ayrıca, belirli üçüncü taraf ortaklarla “karıştırılmış” bilgileri paylaşabiliriz. “Karıştırılmış” bilgiler, üçüncü tarafların temel bilgileri kurtarmak için anonimleştirilmiş bir karakter dizisine dönüştürülmüş bilgilerdir.

VERİLER NE KADAR SAKLANIR?

Kişisel bilgileriniz, işlendikleri amaçlar doğrultusunda ve yasaların öngördüğü şekilde gerekli görüldüğü sürece saklanır. Bu süre ise bilginin niteliğine ve bizimle olan etkileşimlerinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kişisel bilgilerinizi işleme amacımız sona erdiğinde, veriler kalıcı olarak silinecek ya da anonim hâle getirilecektir.